Podwieszany sufit – samodzielny monta

Sposobem na ukrycie instalacji, ułożonej pod sufitem jest zamontowanie dodatkowej konstrukcji podwieszanej. Prócz wartości typowo estetycznych, zyska się również wyższych poziom akustyczności pomieszczania oraz dodatkową termoizolację. Sufit podwieszany montowany jest za pomocą specjalnych wieszaków, gwarantujących trwałość i bezpieczeństwo.

Podwieszany sufit bardzo często jest niezbędny przy remontowaniu danego mieszkania. Samodzielne zamontowanie tej konstrukcji wymaga znajomości kilku podstawowych zasad. Po pierwsze należy wyznaczyć poziom sufitu, który ma przylegać do danej ściany. Trzeba wykonać tę część bardzo dokładnie, by uzyskać odpowiedni wygląd konstrukcji. W tym celu można zastosować niwelator laserowy lub ewentualnie poziomnicę wodną.

Wyznaczanie odpowiedniego profilu gwarantuje prosty sufit. Później można przystąpić do montażu wieszaków. Polecamy sposobem jest przygotowanie ich przy pomocą dybli metalowych. Następnie należy przystąpić do wpięcia konstrukcji na zamocowane wieszaki. Od spodu przytrzymywać można je specjalnymi łącznikami krzyżowymi. Dalej, by uzyskać wysoki poziom izolacyjność, rozłożyć trzeba warstwę wełny mineralnej kamiennej lub szklanej. Jej grubość powinna być dostosowana do systemu konstrukcyjnego. Teraz do nośnego elementu trzeba przykręcić płyty gipsowo-kartonowe, w kierunku przeciwnym do konstrukcji nośnych. Zaleca się stosowanie płyt o grubości większej niż 12,5 mm.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wkrętów. Odmiany dostosowane są do grubości płyt, wykorzystywanych przy montażu konstrukcji. Im grubsza płyta (od 12 do 25 mm), tym większy wskaźnik haków. Poza tym wieszaki dzieli się na obrotowe i kotwowe. Istotny jest również sposób zawieszania sufitu, dlatego też wykorzystać można narzędzia prętowe i noniuszowe. Połączenie obu tych typów zwiększa wytrzymałość obniżonego stropu. Sufit podwieszany sprawdza się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych czy usługowy. Szeroka gama produktów, dostępnych w sprzedaży, pozwala na znalezienie najodpowiedniejszy elementów konstrukcyjnych dla danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.