Indyjskie ozdoby

Aranżacja mieszkania często bywa problemem. Wybór ozdób, które będą pasowały zarówno do mieszkania, jak i do jego właścicieli, wymaga sporej pracy. Jednak efekt jest z pewnością wart włożonego wysiłku. Zachwycające mieszkanie, w którym można w pełni się zrelaksować – o takim azylu marzy każdy.

Jednym z pomysłów na przyozdobienie domu mogą być indyjskie inspiracje. Niezwykle różnorodny i barwny charakter tego stylu pozwoli dogodzić każdemu. Tym, co wyróżnia go od innych aranżacji są ciepłe, wzorzyste tkaniny i tapety oraz piękne, bardzo trwałe i naturalne meble. Poza tym mnóstwo świeczek i aromatycznych kadzidełek sprawi, że w jednej chwili przeniesiemy się do Indii.

Proces ożywiania mieszkania zacząć należy od odwiedzenia indyjskich sklepów. Wyposażone są one we wszystkie hinduskie atrybuty (kadzidełka, świece, aromaty) oraz tkaniny, poduszki i zasłony w charakterystyczne dla indyjskiej kultury wzory. W takich punktach można również wyszukać prawdziwe bollywoodzkie „skarby” m.in. duże ażurowe lampy i lampiony.

Indyjską kulturę można odnaleźć również na niewielkich straganach. Tam za małe pieniądze kupisz przepiękne, unikalne ozdoby. Pozłacane figurki oraz naczynia, ozdobione drobniutkimi i kolorowymi szkiełkami czy nawet meble. Majestatyczne szafki i komody, pokryte wzorzystą tkaniną, z pewnością dopełnią wnętrze w hinduskim stylu.

Indyjska aranżacja nie należy do najprostszych, łatwo w niej przesadzić i stworzyć kiczowate pomieszczenia. Dlatego należy postępować zgodnie z zasadą, że najlepszy jest umiar i równowaga. Intensywne barwy należy przełamać spokojnymi meblami i niewielką ilością ozdób, w innym wypadku pobyt w mieszkania będzie przytłaczać, zamiast relaksować. Warto również zadbać o oświetlenie. Miły nastrój zapewni delikatne, żółto-pomarańczowe światło. Ciekawy efekt uzyskać można także wyposażając pokój w lampę o kształcie sopli, zapewni ona jedynie subtelną wiązkę światła i romantyczny atmosferę. Idealnie sprawdzi się zatem w sypialni.

Lubisz tworzyć klimatyczne miejsca? Sprawdź jak zrobić ogród na balkonie.

Jedna myśl nt. „Indyjskie ozdoby

  1. Kasia

    Chciałabym zrobić taki „parterowy” pokój indyjski, gdzie się siedzi na podłodze, jest dużo poduszek itp. Ma ktoś z tym doświadczenie? Jakie podłoże wybrać – jakiś puszysty dywan? Co ze ścianami – chyba jakieś tkaniny dobrze by było podwiesić? Czy ciężko się dba o czystość w takim pomieszczeniu?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.