Domowe centrum rozrywki, czyli jak poczy funkcjonalno z estetyk

Każdy miłośnik wystylizowanych wnętrz z pewnością nie wybierze centrum domowej rozrywki na chybił trafił. Inwestycja w dobry zestaw jest drogim przedsięwzięciem, dlatego powinniśmy zadać również o jego prezentację. Światem stylistyki kina domowego wbrew pozorom nie rządzą odmienne zasady niż w stosunku do reszty wystroju wnętrza. Nie taka konsola czy odtwarzacz DVD straszne jak je malują.

Najważniejszymi aspektami, oprócz cech czysto estetycznych, jest jakość obrazu oraz dźwięku. Naszym centrum dowodzenia zostanie odtwarzacz DVD/Blu-Ray lub konsola do gier, która również bezproblemowo obsługuje wszelakie formaty filmów. Przed wycieczką do sklepu musimy sobie zadać pytanie, czego właściwie potrzebujemy. Najbardziej multimedialną opcją jest oczywiście zakup konsoli, jednak, jeśli zamierzamy skupić się tylko i wyłącznie filmach, to nie warto przepłacać za coś, co nie będzie wykorzystywane. Asortyment odtwarzaczy na każdym pułapie cenowym pozwala na dobranie kolorystyki do wnętrza.

Wybór telewizora jest równie ważną sprawą. W przypadku dużego natężenia światła w pokoju należy zrezygnować z tańszych modeli odbiorników LCD. Bezsprzecznie płaskie telewizory przewyższają jakością, stylistyką oraz mobilnością tradycyjne kineskopy. Bezproblemowo można zamontować je na ścianie lub innej płaszczyźnie na idealnej dla nas wysokości.

Przy wyborze kolumn warto zwrócić na wykonanie (najczęściej te wysokiej jakości są wykonane z drewna polepszającego akustykę sprzętu) jak również na moc. Ich wielkość dopasowujemy proporcjonalne pomieszczenia. Zatroszczmy się również o odpowiednią kolorystykę. Istnieją także innowacyjne zestawy „zrób to sam” z możliwością pomalowania głośników we własnym zakresie lub mniej kłopotliwe wymienne obudowy. Ważny w zadbaniu o estetykę jest dobór nierzucającego się w oczy okablowania.

Dopiero zestawienie tych trzech podstawowych elementów przy dopasowaniu kolorystyki i gabarytów zestawu do wystroju wnętrza pozwoli nam poczuć się jak w sali kinowej lub salonie gier.

Przedmioty codziennego użytku mogą być też ozdobą. Przeczytaj artykuł o tym, jak wykorzystać książki w aranżacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.