Ach, te skosy! sposoby na aranacj przestrzeni poddasza

Kupując dom wszyscy zwracamy uwagę na jego wygląd. Różni nas jednak fakt, że to czego szukają jedni jest dla innych niedopuszczalne. Tak zwane „skosy”, czyli pomieszczenia o pochyłym suficie spowodowanym ścięciem dachu mają swój urok. Szczególnie lubiane są poddasza zagospodarowane jako sypialnie. Umieszczone w nich okna wychodzą wprost na niebo, więc przebywanie tu nocami jest wyjątkowo klimatyczne.

Mimo wszystko, szereg osób narzeka na tego typu architekturę. Chociaż wygląda to naprawdę atrakcyjnie, to zwykle pojawiają się problemy z malowaniem skosów oraz ich ciekawym wykorzystaniem. Trudno jest umeblować poddasze, skoro w pewnym punkcie dach niemalże styka się z podłogą pozostawiając niewiele wolnej przestrzeni.

Gdy wprowadzamy się do lokalu ze skosami musimy zadbać głównie o prawidłowe oświetlenie. Jeżeli mamy taką możliwość, warto zwiększyć liczbę okien. Zwykle nie dociera tu zbyt dużo światła a ciemne kąty mogą utrudniać funkcjonowanie w pomieszczeniu. Oczywiście, obok okien dobrze będą wyglądały różnego rodzaju lampy dodające wnętrzu ciepła i przytulności. Dobry efekt dają lampy stojące i kinkiety. Aby dopełnić całość, powinniśmy pomalować poddasze na jasne kolory, które stworzą wrażenie przestronności.

Kolejnym wyzwaniem, jakie przed sobą mamy, jest umeblowanie poddasza. Powinniśmy pamiętać, że ukrywanie skosów jest bezsensowne, zwłaszcza, że mogą one wyglądać naprawdę pięknie i efektownie! Wstawianie wysokiej szafy i pozostawianie za nią ściętego dachu to strata miejsca i niszczenie oryginalnego rezultatu, jaki możemy osiągnąć przy odrobinie kreatywności. Przy skosach lepiej jest zrezygnować z gotowych kompletów meblowych. Sami powinniśmy zadbać o interesującą aranżację dopasowując konkretne meble do danego miejsca w mieszkaniu.

Na szczęście sklepy meblowe dają nam multum propozycji. Jednym z najlepszych rozwiązań są szafki na kółkach. Dzięki ich zastosowaniu nie będziemy musieli schylać się, by wyciągnąć coś z mebla znajdującego się pod skosem. Łatwo wysuwane na środek pomieszczenia szybko staną się ulubionym elementem wyposażenia. Warto połączyć je z przesuwanymi stolikami. Tym bardziej, że dają możliwość częstego przemeblowania. Dla tych, którzy nie mają czasu na wybieranie odmiennych części wyposażenia wyjściem pozostaje zamówienie mebli na miarę. Dodatkowo, wstawienie dostosowanych do kształtu i wielkości skosów mebli pozwoli nam uzyskać bardziej przestrzenne pomieszczenie. Co za tym idzie, otrzymamy więcej miejsca na środku pomieszczenia.

W lokalach ze skosami sprawdzi się wszystko, co małe. Nie bójmy się wstawiać niskich mebli, ani małych półeczek. Każde rozwiązanie, które tylko nadaje się do wykorzystania skosów i odpowiednio komponuje się z pozostałymi elementami będzie ciekawe. Jedną z najpiękniejszych cech poddaszy jest fakt, że każda aranżacja jest tutaj niepowtarzalna. Jednocześnie nie tracimy wyjątkowego uroku i nie musimy rezygnować ze stosowania się obowiązujących trendów.

Mieszkania na poddaszu często posiadają antresolę. Przeczytaj artykuł „Klimatyczna antresola„, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać tę przestrzeń.

2 myśli nt. „Ach, te skosy! sposoby na aranacj przestrzeni poddasza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.